Al Bello/Getty Images
Tenis 15.02.2018 | 13:04

Džumhur imao šanse, ali je Rubljov pobedio

Damir Džumhur

Damir Džumhur eliminisan je u drugom kolu turniru iz Serije 500 u Roterdamu, pošto je bolji od njega bio Rus Andrej Rubljov sa 6:4, 7:6 (7-4).

Elsa, Getty Images

Prvi set bio je turbulentan – teniser iz BiH dvaput je imao prednost brejka, ali je od vođstva 4:3 izgubio tri gema u nizu, samim tim i prvi set.

Drugi set bio je još uzbudljiviji. Sada je Rus imao dvaput brejk viška, Džumhur se vratio i na 4:4 propustio je tri brejk šanse. U narednom gemu momak iz Sarajeva spasao je dve meč lopte i ubrzo se ušlo u taj brejk.

U “dodatnom gemu“ 20-godišnjak iz Moskve bio je koncentrisaniji i došao je do trijumfa za sat i 45 minuta igre.

Rubljova u četvrtfinalu čeka bolji iz meča Krajinović – Dimitrov.