Lajović bez rešenja za Monfisa u Buenos Ajresu

ATP 16. feb 20181:32 > 1:45
Jaimi Chisholm, Getty images

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u Buenos Ajresu, pošto je od njega u drugom kolu bio bolji francuski igrač Gael Monfis.

Monfis, koji je 43. teniser sveta, pobedio je 88. na ATP listi rezultatom 6:4, 6:3, za sat i 23 minuta u njihovom prvom međusobnom meču.

Iako je Lajović prvi došao do brejka za vođstvo od 2:1 u prvom setu, Monfis je odmah uzvratio za izjednačenje. Srpski teniser je još jednom oduzeo servis protivniku za prednost od 4:3, ali je od tada Francuz nanizao tri uzastopna gema, te je iskoristio drugu set loptu.

U drugom setu se vodila izjednačena borba do osmog gema, kada je Gael Monfis uspeo da slomi servise Lajovića, uzme brejk za 5:3, a zatim i da spase dve brejk lopte i posle toga iskoristi drugu meč loptu.

U narednom kolu Monfis će igrati protiv boljeg iz duela Fonjini – Majer.

Titulu na Argentina openu prošle godine je osvojio Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov, dok je ove sezone prvi nosilac Dominik Tim. Turnir u Buenos Ajresu se igra na šljaci, a nagradni fond je 568.190 dolara.