Čilić lako do drugog kola u Riju

ATP 20. feb 20181:23 > 1:24
Mark Kolbe, Getty Images

Mrin Čilić uspešno je počeo turnir u Rio de Ženeiru i plasirao se u osminu finala.

Prvi nosilac na ATP turniru u Rio de Ženeiru Marin Čilić opravdao je ulogu favorita i u dva seta savladao Argentinca Karlosa Berloka koji je do glavnog žreba stigao kroz kvalifikacije. Slavio je na kraju Čilić sa 6:3, 6:2.

Već na startu meča su oba igrača imala brejk prilike, ali su nakon toga zaigrala bolje na svoj servis pa je Čilić uspeo da osvoji gem na Berlokov servis tek u osmom gemu. To mu je bilo dovoljno da prvi set privede kraju bez veće muke.

U drugom delu meča Čilić je igrao značajno sigurnije, napravio dva brejka ne dozvolivši 139. igraču sveta da ugrozi njegove servis gemove pa je nakon 80 minuta igre i uz drugu iskorištenu meč loptu došao i do pobede.

U meču osmine finala hrvatskom teniseru će rival biti pobednik meča Monfis – Sebaljos.

U drugom kolu ćemo gledati i Alberta Ramosa Vinjolasa koji je u Riju postavljen za četvrtog nosioca a u prvom meču na turniru je bio bolji od domaćeg tenisera Rožerija Dutra Silve sa 6:3, 3:6, 6:4. Ramosu će rival za mesto u četvrtfinalu biti Nikolas Jari koji je napravio malo iznenađenje i izbacio Giljerma Garsiju Lopeza sa 6:3, 7:6.

Uspešan je bio i Fernando Verdasko koji je kao osmi favorit na turniru bio bolji od Leonarda Majera nakon tri odigrana seta (6:2, 3:6, 6:3).

Maraton koji su odigrali Fabio Fonjini i Tomaš Beluči pripao je nakon dva sata i 52 minuta Italijanu. Po dva brejka na obe strane u prvom setu, čak pet set lopti za Fonjinija i dramatičan taj brejk videli smo u Riju. Nakon velike borbe poveo je Beluči sa 1:0. Brazilac je u drugom setu vodio sa 4:0, uz dva brejka ali mu to nije bilo dovoljno da privede meč kraju. Fonjini je vezao četiri osvojena gema, vratio oba brejka i u 11. gemu napravio i treći nakon čega je iskoristio treću set loptu na svoj servis i ostao u meču. Nakon početne razmene brejkova u prva dva gema trećeg seta, još jednom osvojio četiri gema zaredom i poveo sa 5:1 nakon čega je rutinski slavio u trećem delu meča i došao do pobede i plasmana u drugo kolo (6:7, 7:5, 6:2).