Rio: Lajović još nije uzeo set Timu

ATP 21. feb 20184:06 > 4:10
Lintao Zhang/Getty Images

Austrijanac Dominik Tim odbranu titule na turniru serije 500 u Rio de Žaneiru počeo je pobedom protiv Dušana Lajovića.

Prvi nosilac i šesti igrač sveta bio je slavio sa 6:2, 7:5 za sat i 19 minuta zabeleživši četvrti trijumf protiv Srbina u isto toliko mečeva i to bez izgubljenog seta.

Tim će se u 2. kolu sastati sa Pablom Anduharom iz Španije koji je bio bolji od Austrijanca Gelarda Melcera sa 7:5, 6:2.

Lajović je pružio solidan otpor Timu. Jedan od najboljih igrača današnjice već u drugom gemu prvog seta napravio je brejk, a u sledečem gemu Srbin nije iskoristio jedinu priliku u ovom delu meča da mu oduzme servis. Novim brejkom u osmom gemu Austrijanac je poveo sa 1:0 u setovima.

Gotovo identičan scenario viđen je i u drugom setu, s tim što je Lajović posle izgubljenog gema na svoj servis za 0:2 odmah uzvratio i dobro se držao do odlučujućeg 12. gema kada mu je Tim ponovo duzeo servis i obezbedio nastavak takmičenja.

Srbin je imao jedan as udaraa, Austrijanac dva, Lajović je iskoristio jednu od tri brejk lopte, njegov protivnik 4 od 11…

Mečeve iz Rio de Žaneira pratite na kanalima SK.