Ćorić prvi do četvrtfinala Dubaija

ATP 28. feb 201812:19 > 12:32
Tom Dulat/Getty Images

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju, pošto je u drugom kolu savladao francuskog igrača Benou Pera rezultatom 6:1, 6:4.

21-godišnji Ćorić, koji je 50. na ATP listi, protiv četiri mesta bolje plasiranog protivnika je imao lak posao, koji je završio za samo 64 minuta borbe.

Ćorić je već na startu prvog seta napravio brejk, a zatim je još dva puta uspeo da oduzme servis protivniku za vođstvo u setovima od 1:0. U drugom setu je bilo tek nešto neizvesnije kada je Per uspeo da izjednači na 4:4, posle zaostatka od 1:4, ali je Ćorić ponovo napravio brejk u desetom gemu za konačnih 2:0.

Hrvatski teniser će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča Roberto Bautista Agut – Pjer Ig Erber.

ATP turnir serije 500 u Dubaiju se igra na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 2.623.485 dolara, a direktne prenose možete pratiti na kanalima Sport Kluba.

Prvi nosilac Grigor Dimitrov je eliminisan u prvom kolu, dok titulu zbog oporavka posle operacije kuka ne brani prošlogodišnji osvajač Endi Mari.