Karlović bez finala Hjustona

ATP 15. apr 20181:16 > 1:26
Pat Scala, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Ivo Karlović završio je takmičenje na ATP turniru serije 250 u Hjustonu pošto je izgubio polufinalni meč od domaćeg tenisera Tenisa Sendgrena posle dva taj brejka.

Kao što se uvek može očekivati u Karlovićevim mečevima odlučivali su taj brejkovi. Ipak, najstariji polufinalista ovog turnira ikada prvi je stekao brejk prednosti u petom gemu prvog seta, međutim izgubio ju je u osmom gemu. Inače obojica su u prvom setu imala po dve brejk lopte i po jednu iskoristili, a u taj brejku Karlović je čak dva puta izgubio mini brejk i 56. igrač sveta to je iskoristio da ga dobije rezultatom 7:2.

Bilo je brejkova i brejk lopti i u drugom setu. Ovog puta prvi je oduzeo servis Sendgren iskoristivši treću brejk loptu u trečem gemu. Gotovo isto kao u prvom setu teniser koji je kaskao, ovog puta Karlović, vratio je brejk tri gema kasnije iskoristivši prvu brejk loptu u setu. Imao je još jednu šansu da oduzme servis 88. na ATP listi i to u 10. gemu. To je ujedno bila i set lopta, ali se Amerikanac odbranio i ušlo se u još jedan taj brejk. Ovog puta odlučio je samo jedan mini brejk i njega je zabeležio Sendgren za 5:3, pa je na kraju slavio 7:4.

Ovo je Tenisu Sendgrenu prvo ATP finale, a za titulu će se boriti protiv aktuelnog šampiona Stiva Džonsona, koji je u tri seta savladao Frica 7:5, 6:7, 6:2.