Kližan se izborio za duel sa Đokovićem

ATP 24. apr 201814:08 > 14:08
Julian Finney/Getty Images

Slovački teniser Martin Kližan plasirao se u drugo kolo turnira u Barseloni, pošto je posle velike borbe savladao Argentinca Federika Delbonisa sa 6:3, 6:7 (5), 6:4. Naredni rival biće mu srpski predstavnik Novak Đoković.

Kližan, koji je do glavnog žreba došao kroz kvalifikacije, imao je inicijativu gotovo sve vreme. Međutim, nesigurnosti su ga koštale ubedljivijeg rezultata.

Iako je meč obilovao brejk-šansama, u prvom setu ih je iskoristio samo Slovak, koji je oduzeo servis rivalu već u drugom gemu.

U nastavku je Delbonis pružio veći otpor, mada je konstantno jurio rezultat. U tajbrejku drugog seta Argentinac je bio mirniji i koncentrisaniji, pa se izborio za treći set.

Bolji je bio Delbonis početkom odlučujućeg seta, pa je pveo sa 2:0. Ipak, zainatio se onda Kližan, koji je sa dva brejka stigao do pobede.

Sa Đokovićem je Slovak do sada odigrao četiri meča i poražen je u svim. Dvojica igrača nikada do sada se nisu sastala na šljaci.

Inače, Kližan je nekada 24. teniser sveta. Trenutno je 140. u poretku i ne može da se pohvali rezultatima koje je ostvarivao ove sezone. Uglavnom se takmičio na čelendžerima, a na nivou ATP ovo mu je bila četvrta pobeda, uz dva poraza.