Kližan nakon tri seta bolji od Đokovića

ATP 25. apr 201812:44 > 14:40
Julian Finney, Getty Images Sport

Martin Kližan savladao je Novaka Đokovića u drugom kolu turnira u Barseloni i plasirao se u osminu finala.

Martin Kližan savladao je Novaka Đokovića u drugom kolu ATP turnira u Barseloni i plasirao se u osminu finala gde će mu rival biti Felisijano Lopez.

Kližan je bez mnogo muke dobio prvi set protiv uspavanog Đokovića, da bismo u drugom setu videli potpuno drugačiju sliku. Đoković je zaigrao značajno bolje, a Kližan je posustao pa je duel ušao u treći set.

Treći deo meča doneo je veliku borbu u kojoj je Kližan u osmom gemu iskoristio prvu brejk loptu koju je imao i poveo sa 5:3, nakon čega je iskoristivši drugu meč loptu prošao dalje.

Dešavanja sa meča možete pratiti i na ovom linku.

Tok meča:

Već u prvom gemu, uz jednu dvostruku servis grešku Đokovića, Kližan je došao do brejka. U drugom gemu je ovu prednost i potvrdio i poveo sa 2:0.

Kližan igra dobro i sigurno, koristi uz to i svaku Đokovićevu grešku i sigurno ide ka osvajanju prvog seta uz vođstvo od 5:2 i svoj servis za 1:0. (6:2).

Kližan je svojim servisom završio set u kome je napravio dva brejka. Novak igra usporeno, loše na drugi servis na koji nije osvojio nijedan poen, ali ni ritern nije baš na nivou na kome je inače kada je Đoković u pitanju.

Novak je bolje otvorio drugi set i uz brejk u četvrtom gemu poveo sa 3:1. U Đokovićevoj igri primetna je velika razlika u odnosu na prvi set. srpski teniser je lako rešavao sve situacije u drugom setu i nakon samo 26 minuta igre u drugom delu meča došao do situacije da servira za izjednačenje i treći set. Nakon svog servisa Đoković je drugi set dobio sa 6:1.

U trećem setu videli smo veliku borbu i dobru igru oba igrača. Kližan je ipak prvi uspeo da napravi brejk i to u osmom gemu što ga je dovelo u priliku da servira za meč i prvu pobedu protiv Đokovića u karijeri.