Al Bello/Getty Images
Tenis 13.06.2018 | 16:48 > 16:51

Federer otresao "rđu" i preokrenuo protiv Zvereva

Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale turnira iz Serije 250 u Štutgartu, pošto je savladao Mišu Zvereva sa 3:6, 6:4, 6:2.

Roger Federer

Julian Finney Getty Images Sport

Švajcarac, koji je propustio celu sezonu na šljaci, bio je malo "zarđao" na početku i izgubio je prvi set, a onda je spasao brejk loptu na startu drugog seta. Potom je Federer poveo sa 4:2, Zverev se vratio na 4:4, ali je Rodžer u preostala dva gema izgubio samo poen i izjednačio u setovima.

Tako je ujedno i slomio otpor Nemca, napravio je brejk u ranoj fazi trećeg seta i do kraja rutinski priveo meč kraju.

Za plasman u polufinale Federer će igrati sa boljim iz sudara Gvida Pelje i Indijca Pradžneša Gunesvarana, koji je napravio senzaciju i pobedio Denisa Šapovalova.

Turnir u Štutgartu igra se za nagradni fond od 656.015 dolara.