ATP Antalija: Lajović zaustavljen, pobeda Basilašvilija

ATP 26. jun 201818:08 > 18:10
Shaun Botterill/Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u osmini finala ATP turnira u Antaliji. Od njega je bolji bio Nikolos Basilašvili sa 2:1 (6:4, 2:6, 7:5).

Gruzijac je svoje mesto u četvrtfinalu obezbedio posle velike borbe koja je trajala jedan čas i 55 minuta igre.

Basilašvili, koji je 76. teniser sveta, u prvom setu je stigao do brejka prednosti u petom gemu, ali je Lajović odmah pronašao odgovor i izjednačio na 3:3.

Ipak, Basilašvili je ponovo oduzeo servis Lajoviću krajem prvog dela igre i sigurno stigao do 6:4.

U nastavku je Lajović bio dominantniji, potpuno je preuzeo kontrolu nad igrom i protivniku dozvolio samo dva gema.

Odlučujući set obeležila je velika borba do samog kraja. Koncentrisaniji je ostao Basilašvili, koji je napravio brejk u 11. gemu, a zatim i potvrdio vođstvo i rešio pitanje četvrtfinaliste.

On će se za polufinale boriti sa boljim iz duela Veseli – Verdasko.

ATP turnir u Antaliji igra se na travi, a nagradni fond je 426,145 evra.