ATP Umag: Đere u drugom kolu, Krstin bez glavnog žreba

ATP 16. jul 201823:30 > 23:49
Julian Finney/Getty Images

Laslo Đere se plasirao u drugo kolo ATP turnira serije 250 pošto je u tri seta savladao Urugvajca Pabla Kuevasa 6:4, 1:6, 6:3. Peđa Krstin nije uspeo da se dokopa glavnog žreba jer je izgubio od Italijana Stefana Travalje.

Đere, koji je 100. na ATP listi uspeo je da savladala favorita i 26 mesta bolje plasiranog Kuevasa posle velike borbe. U prvom setu Đere je bio briljantan, odlično servirao i strpljivo čekao šansu za brejk. Dočekao ju je u devetom gemu u kom je imao četiri brejk lopte i uspeo da oduzme servis, što mu je omogućilo da u sledećem gemu uspešno servira za 1:0.

Urugvajac je u drugom setu bio mnogo bolji. Đere je propustio dve brejk prilike u trećem gemu i omogućio Kuevasu da se izvuče i povede 2:1, a onda je to iskusniji protivnik kaznio i osvojio naredna četiri gema, iskoristivši obe brejk lopte. U istom stilu je startovao i u trećem setu. Đere nije iskoristio dve vezane gem lopte, a potom još dve i to je Kuevas kaznio i došao do startnog brejka. Delovalo je da je momentum potpuno na strani Kuevasa, ali se Đere izdigao i već u narednom gemu vratio brejk. Stabilizovao je servis, uspeo da spasi u petom gemu brejk loptu, a onda u osmom izvršio pritisak na protivnikom servis i uspeo da iskoristi treću brejk loptu za 5:3. U narednom je rutinski došao do tri vezane meč lopte, drugu iskoristio i plasirao se u drugo kolo.

Sledeći protivnik biće mu pobednik meča Martere – Serdarušić. Tek treba da se kompletiraju svi mečevi prvog kola, a u toku dana kompletirane su kvalifikacije. Peđa Krstin zastao je na poslednjem stepeniku pred glavni žreb, pošto je 203. igrač na ATP listi poražen od 141. Travalje, iako je dobio prvi set 6:1, naredna dva su pripala Italijanu 6:3, 6:2.