Đere izgubio od 392. na svetu

ATP 20. avg 201823:58 > 21. avg 2018 0:10
Dennis Grombkowski, Getty Images Sport

Srpski teniser Laslo Đere poražen je na startu turnira u Vinston Salemu u Sjedinjenim Državama.

Domaći kvalifikant Tomi Pol, tek 392. igrač na ATP listi, u dva seta savladao je Đerea sa 6:4, 7:6 (4) za nešto manje od 90 minuta igre.

Đere u pvom setu nije imao nijednu brejk loptu, dok je Amerikanac svoju šansu iskoristio u osmom gemu za vođstvo – 5:3. Pol je ubrzo iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 1:0.

Srpski teniser je u prvom gemu drugog seta imao jedine dve šanse da oduzme servis Amerikancu, ali nije uspeo. Ovj set je odlučen u taj brejku u kome je Pol bio mnogo smireniji u ključnim poenima. Dvadesetjednogodišnji igrač će se u 2. kolu sastati sa sunarodnikom Stivom Džonsonom.

Kvalifikant iz Hrvatske Franko Škurog je bio bolji od Francuza Pjera Erbera sa 6:2, 6:3 i u sledećem meču će igrati sa drugim nosiocem Pablom Karenjom Bustom iz Španije.

Mesto u drugoj rundi obezbedili su još Leonardo Majer, Taro Danijel, Tenis Sandgren, Haume Munar, Tejlor Firc…