Joe Robbins, Getty Images

Tenis

25.08.2018 | 04.44 > 04:50

Vinston Sejlem: Medvedev i Džonson za trofej karijere

Rus Danil Medvedev i Amerikanac Stiv Džonson plasirali su se u finale ATP turnira serije 500 u Vinston Sejlemu i obojici se pruža prilika da naprave rezultat karijere.

Daniil Medvedev

Daniel L Smith/Getty Images

Medvedev je imao više nego lak posao protiv Taroa Danijela iz Japana, pošto mu je prepustio samo dva gema. Slavio je 6:1, 6:1 i ima priliku da osvoji tek drugu titulu u karijeri a prvu u ovoj karijeri. Ujedno ovo mu je i prvo finale nekog ATP turnira serije 500.

Stiv Džonson je igrao finale "petstotke" i to prvo svoje na ATP turu 2015. i tada je izgubio od Davida Ferera. Od tada je osvojio četiri titule, a sve u kategoriji 250. Sada je pobedom nad Pablom Karenjom Bustom 6:3, 6:4 došao u priliku da konačno ostvari trijumfalan rezultat i u ovoj kategoriji.

Finale je na programu u subotu od 23 časa uz direktan prenos na Sport Klubu 2.