Scott Barbour/Getty Images

Tenis

02.10.2018 | 12.50 > 12:57

Tokio: Cicipas i Vavrinka lako do osmine finala

Na ATP turniru u Tokiju Stefanos Cicipas je u dva seta slavio protiv Taro Danijela, dok je Sten Vavrinka bio bolji takođe 2:0 od Tejlora Harija Frica. Gaske je bio bolji od Denisa Kudle.

Stefanos Tsitsipas

Matt Roberts/Getty Images

U prvom meču dana Rišar Gaske je bio bolji od Deinsa Kudle 2:0, po setovima 7:6 i 6:3. U prvom setu su obojica napravili po brejk da bi u odlučujćem delu tog seta bilo čak 10:8 za Gaskea. U drugom setu je Gaske napravio brejk pred kraj tog dela igre i dobio je 6:3.

Frensis Tijafo je savladao Maksimilijana Martrera 2:0 po setovima 7:5 i 6:4.

Vavrinka je prvi set protiv Harija Frica uzeo zahvaljujući brejku pred kraj seta kog je dobio rezultatom 6:3. U drugom je Sten napravio odmah brejk koji nije ispustio, a mogao je i ranije da reši set jer je u dva gema imao po jednu brejk loptu. Taj set Sten je dobio 6:4.

Stefanos Cicipas je Tara Danijela dobio za samo 76 minuta. U prvom setu je bilo 6:1, dok je u drugom Danijel pružio nešto veći otpor pa je bilo 6:4 za mladog Grka.

Džumhur je ispao posle tri seta od Žeremija Šardija, a Marin Čilić od Jana Lenarda Štrufa

Parovi osmine finala su: Štruf - Šardi, Vavrinka - Šapovalov, Medvedev - Kližan, Vatanuki - Raonić i Per Nišikori, a svoje rivale još čekaju Cicipas, Gaske i Tijafo.