Spasena meč lopta i preokret Karlovića u Montereju

ATP 4. okt 20184:49 > 4:50
Pat Scala, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Montereju.

Hrvatski teniski veteran Ivo Karlović igraće u četvrtfinalu čelendžera u Montereju nakon pobede protiv Lukasa Gomeza u drugom kolu turnira.

Karlović je do pobede došao nakon preokreta i slavio sa 3:6, 6:3, 7:6 nakon sat i 59 minuta igre.

Gomez je prvi set rešio jednim brejkom koji je napravio u četvrtom gemu seta i nakon koga nije dozvolio Karloviću nijednu priliku da se vrati u igru.

Drugi set je rešen na isti način, ali u kosrist hrvatskog igrača koji je nakon velike borbe napravio brejk u drugom gemu iskoristivši sedmu brejk loptu u tom gemu.

U trećem setu, Karlović je spasio jednu brejk loptu u prvom gemu, a zatim i meč loptu u 12. da bi na kraju meč dobio osvojenim taj brejkom.

Za mesto u polufinalu Karlović će igrati protiv Italijana Bjorna Frantanđela.