Basilašvili iznenadio Delpa za titulu u Pekingu

ATP 7. okt 201815:26 > 15:39
Di Yin/Getty Images

Gruzijski teniser Nikoloz Basilašvili osvojio je ATP turnir serije 500 u Pekingu pošto je u finalu nadigrao Argentinca Huana Martina del Potra.

Basilašvili, koji je 34. teniser na ATP listi, iznenadio je četvrtog tenisera sveta u finalu, koje je dobio u dva seta rezultatom 6:4, 6:4, posle jednog sata i 41 minuta igre.

Visoki Argentinac je Gruzina savladao u jedinom dosadašnjem susretu, prošle godine u Šangaju, ali mu se rival sada revanširao za svoj drugi ATP trofej, ponovo iz serije 500. Basilašvili je prethodno slavio i u julu ove godine u Hamburgu.

Basilašvili je u prvom setu do brejka došao u trećem gemu, što je bilo i ključno, jer Del Potro nije uspeo da se vrati i Gruzinu oduzme servis.  U drugom setu se vodila izjednačena borba sve do devetog gema, kada je gruzijski teniser iskoristio drugu brejk loptu u setu i poveo sa 5:4. U narednom gemu na svoj servis je iskoristio treću set loptu, dok je Argentinac propustio dve brejk prilike i šanse da produži meč.

Del Potro je dobio novih 150 bodova, ali će ostati na četvrtom mestu na ATP listi, dok je Basilašvili uz titulu od ponedeljka i 23. igrač na svetu, što je njegov rekord karijere.