Kirjosu derbi dana u Moskvi, prošao i Bašić

ATP 16. okt 201815:24 > 23:40
Kiyoshi Ota/Getty Images

Mirza Bašić je u prvom kolu turnira u Moskvi savladao Tunišanina Maleka Žazirija rezultatom 2:0. Po setovima je bilo 7:6 i 6:2.

Već u prvom gemu meča je Mirza Bašić napravio brejk ali ga nije dugo zadržao. Žaziri je vratio brejk na 3:3 pa su oba tenisera do kraja seta držala svoj servis. U taj-brejku je Bašić bio bolji 7:4.

U drugom setu Bašić nije ispustio brejk prednosti, a čak je napravio i drugi brejk u tom delu meča pa je dobio drugi set 6:2.

Mirzin naredni rival će biti peti nosilac Australijanac Nik Kirjos, koji je u derbiju dana pobedio domaćeg tenisera Andreja Rubljeva sa 6:3, 4:6, 6:4 za sat i 29 minuta.

U derbiju dana peti nosilac Australijanac Nik Kirjos je pobedio domaćeg tenisera Andreja Rubljeva sa 6:3, 4:6, 6:4 za sat i 29 minuta.

Turnir u ruskoj prestonici završen je za osmog ‘kosturaša’ Martina Kližana. Italijan Andreas Sepi je bio bolji od 47. igrača sveta sa 6:1, 7:6 (6) i u meču za plasman u četvrtfinale rival će mu biti Pjer-Igo Erber ili kvalifikant Aleksandar Bublik.

Damir Džumhur je u prvom kolu Kupa Kremlja izgubio, a prašinu je podigla predaja Denisa Istomina