Švajcarski teniser Rodžer Federer izjavio je da bi više želeo da bude konkurentan na Gren slemovima, nego da se sa Novakom Đokovićem i Rafaelom Nadalom bori za prvo mesto na svetu.
Christopher Lee/Getty Images
Federer je prošle godine postao najstariji broj jedan na svetu nekoliko nedelja pošto je osvojio svoju 20. Gren slem titulu trijumfom na Australijan Openu u 36. godini. Prošlog meseca, Švajcarac je poražen od Grka Stefanosa Cicipasa u osmini finala, što je dovelo do njegovog pada na ATP listi na šesto mesto, ali i promena prioriteta.
„Za mene pozicija na ATP listi, sa 37 godina, više nije prioritet. Ideja mi je da budem zdrav, da znam da mogu da osvojim titule na nekim turnirima, da mogu da pobedim Đokovića i Nadala, a posle toga dolazi zadovoljstvo. Kada osećate da nemate šansu, to je problem. Čak i da još padnem na listi, to nije problem. Dok god mogu da osvojim Gren slem kao što sam učinio pre dve godine kada sam bio 17. na svetu, sve je na svom mestu. Radije bih da sam 17, nego treći i da ne osvojim Gren slem ili neki turnir“, naglasio je Federer na konferenciji u Ženevi.
Tremendous turn-out at the Palais Eynard to welcome#TeamEurope's Bjorn Borg and@rogerfedererto Geneva.pic.twitter.com/JjuRfYhbdM
— Laver Cup (@LaverCup)February 8, 2019
Rekorder po broju nedelja na prvom mestu na svetu rekao je da planira da igra na turniru u Dubaiju u februaru, a zatim Mastersima u Indijan Velsu i Majamiju, pre nego što odluči kakav će raspored imati do Rolan Garosa.
Federer je u Ženevi najavio Lejver kup, koji će u tom gradu biti održan od 20. do 22. septembra, a tom prilikom je istakao da se nada da će mu se sunarodnik Stan Vavrinka, kao i Đoković i Nadal pridružiti u timu Evrope.
„Ne mogu da dočekam. Razgovarali smo o tome u Melburnom, o tome koliko je Nadal uzbuđen, kao i ja, zbog toga što ćemo biti ponovo u istom timu. Ne znamo ko će nam biti rivali, dobro je što će Rafa biti u mom timu, na mom terenu, na zatvorenom terenu, koji posebno volim“, rekao je Federer.
Komentari (21)
Komentar je uspešno poslat.
Slanje komentara nije uspelo.
Neispravan kod, pokušajte ponovo
Tomaš
Federer već penziju
Odgovori 3 4Ra
Dosadan si!!!!
3 5Mastoor
Како Феки замишља да освоји слем? Па ево овако, сачека да се исповређују и Ноле и Рафа и ето њега Фекија бољег него икад. Феки је од "лешинарења" направио каријеру, добар део од својих 20 слемова је освојио побеђујући играче који су све само не вансеријски.
Odgovori 29 9