Tenis

11.02.2019 | 20.46 > 20:49

Lajović i Čekinato preokretom do četvrtfinala

Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu u konkurenciji dublova. On je sa Markom Čekinatom nadigrao federika Delbonisa i Giljerma Durana rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 10:8.

Di Yin/Getty Images

Iako su argentinski teniseri stigli do prednosti, srpsko-italijanski par uspeo je da preokrene i stigne do trijumfa. U odlučujućem setu je viđeno mnogo uzbuđenja.

Lajović i Čekinato su poveli sa 4:1, njihovi rivali su preokrenuli na 5:4, ali su Srbin i Italijan iskoristili svoju prvu meč loptu i tako trijumfovali.

Oni će se za polufinale boriti protiv pobednika duela Jebavi/Molteni - Danijel/Marterer.

Srpski teniser se u prestonici Argentine takmiči i u singlu, a protivnik na startu turnira biće mu Leonardo Majer.