Bedene preokretom do drugog kola Buenos Ajresa

ATP 12. feb 201922:42 > 22:50
Getty Images/ Shaun Botterill

Slovenački teniser Aljaž Bedene plasirao se u drugo kolo ATP turnira serije 250 u Buenos Ajresu pošto je posle preokreta savladao domaćeg tenisera Gvida Andreocija.

Dešavanja u prvom setu definitivno nisu nagoveštavala ovakav krajnji epilog. Taj deo igre Andreoci je dobio ubedljivih 6:1 za svega 32 minuta igre, uz tri brejka. Andreoci je i na startu drugog seta stekao brejk prednosti, koji je držao sve do osmog gema. Tada je Bedene izjednačio na 4:4, a potom se izborio za taj brejk koji je dobio 7:5.

U odlučujućem setu 57. igrač sveta napravio je tri brejka u prvih pet gemova, poveo 4:1 i sigurno priveo set kraju, koji je dobio 6:2, ujedno i obezbedio plasman u drugo kolo.

Sledeći rival biće mu četvrti nosilac, još jedan domaći teniser Dijego Švarcman.