Tenis

18.02.2019 | 16.28 > 16:33

Filip 0/8 brejk lopte za kraj u Marseju

Filip Krajinović

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je na startu turnira serije 250 u Marseju.

Kevin Lee, Getty Images Sport

Poljak Hubert Hurkač pobedio je 77. igrača sveta za svega 66 minuta rezultatom 6:3, 6:2.

Hurkač je iskoristio sve svoje šanse, imao je 13 as udaraca u odnosu na četiri svog protivnika, iskoristio je tri od šest brejk lopti, dok Srbin nijednom iz osam pokušaja nije uspeo da oduzme servis 78. teniseru na ATP listi.

Krajinović kod rezultata 3:2 nije iskoristio prve dve brejk lopte, a već u sledećem usledila je kazna - 4:2. Kod rezultata 5:3 srpski igrač spasao je tri brejk lopte, ali je Poljak na svoj servis iskoristio četvrtu za vođstvo od 1:0.

Filip je u drugom gemu drugog seta imao četiri brejk šanse, u četvrtom gemu još dve, ali ponovo nije uspeo. Već u sledećem gemu Hurkač je iskoristio psihološki pad protivnika i bez izgubljenog poena napravio brejk - 3:2. Poljak je kasnije još jednom oduzeo servis Krajinoviću i bez poteškoća završio njihov prvi međusobni duel.

Dvadesetdvogodišnji Hurkač će se u 2. kolu sasati sa prvim nosiocem, Grkom Stefanosom Cicipasom.