Tenis

19.02.2019 | 19.25 > 19:34

ATP Delrej Bič: Albot ponovo bolji od Karlovića

Ivo Karlović

Hrvatski teniser Ivo Karlović doživeo je novi poraz. Ponovo se to dogodilo u prvom kolu i ponovo od Moldavca Radua Albota. Za razliku od pre šest dana u Njujorku ovog puta nije uzeo ni set.

Kevin C. Cox, Getty Images Sport

Albot je slavio 7:6, 6:4 i na taj način Karlović je doživeo četvrti uzastopan poraz u prvim kolima. Za razliku od prethodnog njihovog meča od pre šest dana, kada nije bilo brejka, ovog puta je Albot uspeo da oduzme servis protivniku i to e bilo dovoljno za novu pobedu. To je uradio u drugom setu, a koliko je Ivo bio nesiguran na svom servisu pokazuje i podatak da se suočavao sa čak sedam brejk lopti. Sam ih je imao četiri, ali nijednu nije iskoristio.

U narednom kolu Albot se sastaje sa Nikom Kirjosom.