Krstin u finalu kvalifikacija u Hjustonu

ATP 7. apr 20190:41 > 0:43
Mark Dadswell, Getty Images Sport

Srpski teniser Peđa Krstin plasirao se u finale kvalifikacija u Hjustonu.

Krstin je na startu kvalifikacija u dva seta pobedio domaćeg predstavnika Dejvida Džirona 6:4, 6:1 za sat i 8 minuta igre.

Dvadesetčetvorogodišnji Srbin, trenutno 194. igrač sveta, odlično je odigrao protiv sedmoh nosioca i 17 mesta bolje plasiranog rivala i još korak ga deli do mesta u glavnom žrebu.

Prvi set bio je izuzetno interesantan. Amerikanac je u prvom gemu oduzeo servis protivniku, Krstin je dogovorio sa dva brejka i poveo je sa 5:2, ali se Džiron vratio, smanjio na 5:4 i servirao za izjednačenje kada mu je srpski igrač treću put u prvom setu oduzeo servis.

Krstin je u drugom setu bio mnogo sigurniji, brzo je napravio brejk za 2:0, potom još jedan kod rezultata 4:1 i rutinski meć proveo kraju.

Srpki igrač će se u finalu kvalifikacija sastati sa Darijanom Kingom sa Barbadosa, trenutno 208. teniserom sveta.