Krstin u glavnom žrebu Hjustona

ATP 8. apr 201922:27 > 22:40
Mark Dadswell, Getty Images Sport

U poslednjem kolu kvalifikacija za ATP turnir serije 250 u Hjustonu srpski teniser Peđa Krstin savladao je u dva seta tenisera sa Barbadosa Derijana Kinga 7:6, 7:5 i plasirao se u glavni žreb,

Ovo je bio duel dvojice približnih igrača, bar kada je ATP renking u pitanju. Krstin je 195. a King 208. stoga je mogla da se očekuje velika borba. Nje je i bilo u oba seta, a zanimljivo da je u oba prvi do brejka dolazio King. U prvom je poveo 3:1, ali je Krstin uspeo da izjednači prvo na 4:4, a potom i da izbori taj brejk. U njemu je bilo dosta mini brejkova, čak sedam, ali je bolju koncentraciju imao srpski teniser i dobio taj brejk 7:4.

U drugom setu odmah na startu je King napravio brejk, poveo 2:0, ali je Krstin uspeo ponovo munjevito da uzvrati i izjednači na 2:2. Odlučujući potez ka pobedi napravio je u 12. gemu, kada je sa nulom oduzeo servis protivniku i samim tim dobio set i meč.

Krstin će u prvom kolu turnira u Teksasu igrati protiv sedmog nosioca Australijanca Džordana Tompsona, 67. na ATP listi. Ovo će im biti prvi meč.