Budimpešta: Đereu maraton sa Gulbisom

ATP 23. apr 201920:05 > 20:05
Buda Mendes, Getty Images Sport

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo turnira u Budimpešti trijumfom nad Letoncem Ernestsom Gulbisom posle velike borbe u tri seta.

Đere, koji je postavljen za petog nosioca u prestonici Mađarske, protiv Gulbusa je slavio sa 6:4, 6:7 (6:8), 7:6 (7:2), posle dva sata i 57 minuta igre.

Lasla u narednom kolu čeka susret sa pobednikom duela između ‚laki luzera‘ Janika Zinera i domaćeg tenisera Matea Valkusa.

Đere i Gulbis su vodili veliku borbu tokom tri sata meča, a srpski teniser je čak imao šansu da ga reši mnogo brže, pošto je u drugom setu imao dve meč lopte. Letonac se spasao, činilo se da je bliži trijumfu, ali je Laslo došao do velikog preokreta u odlučujućem setu.

Gulbis je prvi došao do brejka, već u drugom gemu, ali je Đere odmah uzvratio istom merom, a ključni gem bio je deveti, u kojem je srpski teniser ponovo oduzeo servis rivalu i potom rutinski priveo set kraju. Laslo je nastavio u istom ritmu, brzo je stigao do brejka, a potom je propustio šansu za još jednu, da bi mu Gulbis odmah potom oduzeo servis.

Letonac je imao šansu za novi brejk nedugo zatim, ali su obojica od tada čuvali servise, a u taj-brejku je Laslo mogao da završi meč. Gulbis se odbranio i na razliku izborio treći set u kojem je imao gem prednosti, a Đere mu je uzvratio tek kada je letonski teniser servirao za meč. Pošto zatim obojica bili sigurni na svojim servisima odluka je pala u taj-brejku, u kojem je Laslo kontrolisao rezultat i na kraju zasluženo slavio.

Turnir u Budimpešti igra se za nagradni fond od 524.340 evra.