Tenis

25.04.2019 | 15.27 > 15:28

Ćorić 'preživeo' Hasea za susret sa Krajinovićem

Borna Ćorić

Hrvatski teniser Borna Ćorić izborio je plasman u četvrtfinale turnira u Budimpešti pobedom nad Holanđaninom Robinom Haseom u tri seta.

Borna Ćorić

Clive Brunskill/Getty Images

Ćorić je do trijumfa nad Haseom došao sa 6:3, 4:6, 6:4, posle dva sata i dva minuta igre i tako osigurao susret sa Filipom Krajinovićem u borbi za polufinale.

Mladi hrvatski teniser je odlično ušao u meč, brzo je stigao do brejka i bez problema je održavao tu prednost, a set je završio još jednom oduzevši servis rivalu.

U drugom setu je usledilo buđenje Hasea, koji je u prvom gemu napravio brejk, a Ćorić nije ni imao šansu da ga ugrozi. Holandski teniser je još jednom ‚brejknuo‘ Bornu u sedmom gemu, usledila je reakcija Ćorića, ali se ona zaustavila na jednom brejku, pa je Hase izborio treći set.

Borna je od početka kontrolisao rezultat u trećem setu, poveo je 3:0, pre nego što je njegov rival nanizao tri naredna gema. Usledili su relativno sigurni servisi obojici, a baš kada je Hase servirao za ostanak u meču, hrvatski teniser je napravio brejk i rešio meč.

Za razliku od Ćorića, Slovenac Aljaž Bedene je završio takmičenje u drugom kolu, a bolji od njega bio je Mateo Beretini sa 7:6 (8:6), 6:2, a taj meč je trajao sat i 43 minuta.

Turnir u Budimpešti igra se za nagradni fond od 524.340 evra.