Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

13.06.2019 | 00.06 > 00:08

Štutgart: Raonić, Fučovič i Puj pobedili u maratonima

U nemačkom Štutgartu na programu su u sredu bila četiri duela osmine finala, a plasman među najboljih osam igrača na tom turniru, koji se igra na travnatoj podlozi za 250 ATP bovocva, ostvarili su Marton Fučovič, Miloš Raonić, Jan-Lenard Štruf i Luka Puj.

Miloš Raonić

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Štruf je lako do pobede došao eliminisavši srpskog tenisera Miomira Kecmanovića sa 2:0.

Štruf će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Luke Puja. On je u svom duelu bio bolji od Rusa Danila Medvedeva, 13. igrača ATP liste rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 6:2).

Fučovič je bio bolji od 17. igrača sveta Nikoloza Basilašvilija sa 2:1 u setovima posle preokreta (6:7, 6:2, 7:5) nakon velike borbe i dva sata i 18 minuta na štutgartskoj travi.

Rival mađarskom teniseru u narednoj rundi biće Kanađanin Miloš Raonić. On je takođe sa 2:1 obezbedio plasman među najboljih osam – savladao je Francuza Žoa-Vilfreda Congu (6:4, 6:7, 7:6) u još jednoj velikoj borbi kojoj su prisustvovali gledaoci u Nemačkoj. Meč je trajao tačno dva i po sata, a Raonić je imao čak 24 asa.

Raonić brani finale iz prošle godine, kada je od njega bolji bio Rodžer Federer.

Turnir u Nemačkoj osvojio je i srpski teniser Janko Tipsarević, koji je 2012. godine bio bolji od Huana Monaka u završnici tog takmičenja.