Tenis

16.07.2019 | 14.51

Džumhur lagano do drugog kola Bastada

Damir Džumhur

Damir Džumhur se ubedljivom pobedom plasirao u drugo kolo ATP turnira u Bastadu.

Clive Brunskill/Getty Images

On je na startu savladao Norvežanina Kaspera Ruda sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

U prvom setu je napravio ključni brejk pre rezultatu 4:4, da bi u drugom uspeo da uzme servis protivniku u prva tri gema i tako stigne do trijumfa za sat i 27 minuta igre.

Njegov sledeći protivnik biće iskusni Španac Roberto Kabales Baena.

On je u prvom kolu eliminisao svog zemljaka Haumea Munara.

Komentari (2)

I♥️VAR

Båstad se izgovara BOSTAD na švedskom, a ne Bastad.

Odgovori 5 4

LAL

ne dipr.

2 0

Kratak bljesak Džumhura, Dimitrov ipak prejak

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u osminu finala ATP turnira serije 500 u Akapulku, pošto je bio bolji od Damira Džumhura dva puta po 6:3.

Đoković je sve bliže Samprasu, veliki pad Đerea

U samom vrhu ove sedmice nije bilo promena na ATP listi, srpski teniser Novak Đoković i dalje je svetski broj jedan.

Džumhur u glavnom žrebu Akapulka

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur igraće u glavnom žrebu turnira u Akapulku, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija pobedio Australijanca Aleksa Bolta posle preokreta.

Džumhur na korak od glavnog žreba Akapulka

Predstavnik Bosne i Hercegovine Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija za ATP turnir serije 500 u Akapulku, pošto je u dva seta ubedljivo savladao Brazilca Menezesa 6:1, 6:4.