Tenis

16.07.2019 | 21.34 > 21:35

Preokret Troickog za drugo kolo u Njuportu

Viktor Troicki

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo turnira u Njuportu pobedom nad Džejsonom Džangom iz Kineskog Tajpeja u tri seta.

Bryn Lennon, Getty Images

Troicki, koji je u glavni žreb u Roud Ajlandu došao kroz kvalifikacije, protiv Džanga je slavio sa 3:6, 7:5, 7:5, posle dva sata i šest minuta igre.

U narednom kolu Viktora čeka susret sa Aleksanderom Bublikom iz Kazahstana, koji je takođe u tri seta bio bolji od Australijanca Aleksa Bolta.

Džang je prvi set rešio zahvaljujući brejku u četvrtom gemu, posle kojeg je Troicki mogao da uzvrati istom merom, ali je propustio tu šansu. Mnogo veća borba viđena je u nastavku meča, Viktor je prvi imao brejk šansu u drugom setu, potom je spasao četiri prilike svog rivala, a treći set je izborio oduzevši servis Džangu kada je on pokušao da izbori taj-brejk.

U trećem setu, Troicki je prvo spasao dve brejk lopte, na to je odgovorio brejkom, ali je odmah potom prepustio servis rivalu. Usledila je velika borba, da bi baš kada je Džang servirao za ostanak u meču srpski teniser uspeo da ga brejkne i tako reši meč.

Turnir u Njuportu igra se za nagradni fond od 583.585 dolara.