Tenis

16.07.2019 | 23.05 > 23:06

Dve serije i pobeda Krajinovića u Umagu

Filip Krajinović

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo turnira serije 250 u Umagu.

Chris Brunskill/Getty Images

Krajinović, trenutno 58. igrač sveta, na startu turnira u hrvatskom gradu pobedio je Japanca Taro Danijela 7:5, 7:6 (4) za dva časa i 10 minuta igre.

Srbina u drugoj rundi očekuje duel sa kvalifikantom iz Mađarske Atilom Balažem, koji je eliminisao Hrvata Viktora Galovića 6:0, 6:7 (5), 7:6 (4).

Japanac je u prvom setu vodio sa 4:1 i 5:2 uz brejk u drugom gemu, ali je Krajinović zaigrao mnogo bolje i serijom od pet osvojenih gemova dobio taj deo meča - 7:5. Srbin je kod rezultata 5:4 spasao set loptu.

U prva dva gema drugog seta viđena su dva brejka, potom je Danijel ponovo izgubio svoj servis (3:2), ali je ubrzo uzvratio za 4:4. S obzirom na to da su oba igrača u drugom delu seta bila siguran na svoj servis ušlo se u taj-brejk.

Srbin je nešto lošije počeo i gubio je sa 3:1, međutim, ponovo je uspeo da se vrati i serijom od četiri osvojena poena stigne do trijumfa.