Al Bello/Getty Images

Tenis

21.08.2019 | 01.05 > 01:09

Kecmanović u 3. kolu protiv Šapovalova, ispao Džumhur

Miomir Kecmanović se pridružio Filipu Krajinoviću u osmini finala turnira u Vinston Sejlemu.

Miomir Kecmanović

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Mladi srpski teniser je u drugom kolu eliminisao Australijanca Alekseja Popirina sa 2:0 u setovima, a sledeći protivnik biće mu vršnjak Denis Šapovalov, koji je sa 6:2, 6:4 bio bolji od Tenisa Sandgrena.

Kecmanović, koji je postavljen za 13. nosioca, prvi set je dobio u taj-brejku nakon sjajnog preokreta.

Popirin je imao prednost 5:1, da bi Miomir potom osvojio šest poena zaredom i slavio sa 7:5.

U drugom setu je dva puta oduzeo servis protivniku i stigao do trijumfa i plasmana među najboljih 16.

Tamo neće biti Damira Džumhura, koji je sa 2:0 ispao od Italijana Lorenca Sonega. Prvi set je izgubio sa ubedljivih 6:1, u drugom je bilo 6:4.

Andrej Rubljov je nakon preokreta eliminisao Alberta Ramosa (2:1), dok je Žeremi Šardi predao meč Frensisu Tijafou pri vođstvu Amerikanca od 4:2 u prvom setu.

Prethodno je Filip Krajinović uspeo da eliminiše Tomaša Berdiha na istom turniru.