Al Bello/Getty Images

Tenis

23.08.2019 | 23.43 > 23:45

Vinston-Sejlem: Per na Džonsona, Šapovalov na Hurkača

U petak su odigrana četvrtfinala ATP turnira serije 250 u američkom Vinston-Sejlemu, savezna država Severna Karolina, a polufnalne duele igraće Benoa Per i Stiv Džonson, odnosno Denis Šapovalov i Hubert Hurkač.

Benoa Per

Alex Grimm/Getty Images

Benoa Per

Per je pobedio Pabla Karenja-Bustu rezultatom 2:1 (7:6, 1:6, 6:3) za 111 minuta igre, iako je ukupno osvojio devet poena manje. Ključan je bio brejk u drugom gemu trećeg seta, koji je na kraju Francuzu doneo plasman u polufinale.

Tamo ga čeka Stiv Džonson, koji je nakon preokreta bio bolji od Australijanca Džona Milmana sa 2:1 (4:6, 7:6, 6:4) za dva časa i 17 minuta tenisa. U velikoj borbi odlučio je start trećeg seta, u kojem je u prvom gemu Džonson zabeležio brejk iskoristivši treću brejk-loptu, a potom u drugom gemu potvrdio prednost od jednog servisa odbranivši četiri brejk-lopte Milmana.

Šapovalov je imao znatno lakši posao protiv Andreja Rubljova, kojeg je pobedio sa 2:0 (6:3, 7:6 (4)) i igraće protiv Huberta Hurkača, koji je nakon uzbudljivog preokreta eliminisao domaćeg tenisera Frensisa Tijafoa rezultatom 2:1 (4:6, 7:6 (1), 6:1).

Za Tijafoa je sve pošlo po zlu u taj-brejku u kojem se borio za pobedu – gubio je svoj servis u odlučujućem gemu drugog seta iznova i iznova, a sa velikim problemima nastavio je i u odlučujućem setu, što je Poljak znao da iskoristi i plasira se u polufinale.

Turnir u Vinston-Sejlemu se igra od 2011. godine, a aktuelni šampion je Danil Medvedev, koji je 2018. godine bio bolji u finalu od upravo Stiva Džonsona.