Peđa Krstin plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Banjaluci.

Peđa Krstin

Mark Dadswell, Getty Images Sport

Peđa Krstin

Srpski teniser Peđa Krstin plasirao se u četvrtfinale čelenždera u Banjaluci pobedom protiv Karlosa Berloka. Krstunu je za pobedu u dva seta bilo potrebno skoro dva sata i slavio je 6:2, 6:4.

Krstin je bio dominantan u prvom setu koji je rešio uz dva brejka, a imao je priliku da dođe i do trećeg. Ipak je Berlok uspeo da spasi dve set lopte u semom gemu i "natera" Krstina da servira za meč.

U drugom setu viđeno je čak sedam brejkova, a jedan više napravio je deseti favorit turnira.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Dmitrij Popko, koji je eliminisao drugog srpskog predstavnika Marka Miladinovića.

Srpski teniser Marko Miladinović eliminisan je u osmini finala Čelendžera u Banjaluci. Od njega je bolji bio Kazahstanac Dmitrij Popko sa 2:1 (7:6, 3:6, 6:2).

Miladinović je borbu za četvrfinale završio posle dva časa i 33 minuta.

Prve set srpski igrač izgubio je posle velike borbe i taj-brejka, u kome je Kazahstanac slavio sa 7:5.

U nastavku je Miladinović kontrolisao igru, ali je odlučujući set bez mnogo muke osvojio Popko sa 6:2.