Miša Zverev: Sudija, da li je u redu da predam...

Mischa Zverev

Miša Zverev, nemački teniser, koji je pre dve godine bio 25. igrač sveta, predao je meč drugog kola na Čelindžeru u Istanbulu.

Micha Zverev

Getty Images/Clive Brunskill

Zverev je dobio prvi set protiv Uzbekistanca Denisa Istomina u taj-brejku, drugi je izgubio sa 2:6, a zatim je šokirao sudiju pitanjem:

„Ako danas predam, je li u redu da za vikend igram kvalifikacije na drugom turniru?”

Za vikend bi 32-godišnji Nemac mogao da igra u kvalifikacijama ATP turnira u Sankt Peterburgu, ili Mecu. Reč je o turnirima koji su na većem nivou od Čelindžera, gde bi zarada bila puno bolja. Da je prošao Istomina, Miša verovatno ne bi stigao na kvalifikacije.

Kada je izgubio treći gem u trećem setu, 293. teniser sveta odlučio je da preda meč i napusti Istanbul.