Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

16.09.2019 | 21.07 > 21:09

ATP Mec: Krajinović preko Gojovčika do osmine finala

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala ATP turnira u Mecu. On je na startu turnira savladao Petera Gojovčika u dva seta, 7:5, 6:4.

Filip Krajinović

Shaun Botterill, Getty Images

Krajinović je do osmine finala stigao posle jednog časa i 24 minuta igre.

Srpski igrač se mučio sa 89. teniserom sveta, naročito u prvom setu.

Do ključnog brejka prednosti Krajinović je stigao u 11. gemu, iskoristivši tako svoju petu brejk loptu. Zatim je i potvrdio brejk za vođstvo u setovima.

U nastavku je bio sigurniji 49. igrač na ATP listi.

Krajinović je oduzeo servis protivniku u petom gemu, a u nastavku je sigurno čuvao prednost, a zatim iskoristio svoju prvu meč loptu za 6:4 u drugom setu.

Njegov rival u osmini finala biće Španac Fernando Verdasko, koji je bio bolji od Belgijanca Stiva Darcisa u dva seta, 6:2, 6:2.

Mečeve iz Meca pratite na kanalima Sport kluba.