Al Bello/Getty Images

Tenis

17.09.2019 | 23.52 > 23:54

Mec: Bedene u drugom kolu

Slovenački teniser Aljaž Bedene plasirao se u drugo kolo ATP turnira u francuskom meču pošto je rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) bio bolji od domaćeg tenisera Rajana Rumana, trenutno 431. na ATP listi.

Aljaž Bedene

Mike Stobe / Stringer

Slovenac je do pobede stigao posle 75 minuta, a u oba seta mu je bio potreban po jedan brejk. Oduzeo je Francuzu servis u prvom gemu na meču, a u drugom setu koban po domaćeg tenisera bio je treći gem.

30-godišnji Slovenac, koji je trenutno 76. igrač sveta, nije gubio svoj servis i iskoristio je prvi meč-loptu za prilično lak prolaz u drugo kolo turnira.

U narednom kolu Bedeneu će protivnik biti bolji iz duela koji igraju Francuz Žil Simon i Rumun Marijuš Kopil.

ATP turnir u Mecu pripada seriji 250, aktuelni prvak je upravo domaći teniser Simon, koji je prethodne godine u finalu savladao Matijasa Bahingera, a nagradni fond je 540 hiljada evra.