Krajinović preokretom protiv Verdaska do četvrtfinala

ATP 18. sep 201923:51 > 19. sep 2019 0:02
Shaun Botterill, Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u Mecu, pošto je u tri seta posle preokreta savladao Španca Fernanda Verdaska.

Verdasku je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk, do kojeg je došao iskoristivšu treću brejk loptu u šestom gemu, kako bi došao do istog rezultatom 6:3. U drugom setu nije bilo brejk šansi i delovalo je kao da Španac kontroliše svoj servis, sve do 10. gema. Tada je Krajinović, gotovo nenadano, došao do tri vezane brejk lopte i već prvu iskoristio čime je osvojio set rezultatom 6:4.

U trećem je napravio ključnu razliku u trećem i četvrtom gemu. Prvo je spasao brejk loptu, a potom u narednom je uspeo da iskoristi brejk loptu i stekne prednost koju je čuvao do kraja i dobio odlučujući set 6:3.

Rival u četvrtfinalu biće mu pobednik meča Sonego – Pui.