N1

Tenis

18.09.2019 | 23.51 > 00:02

Krajinović preokretom protiv Verdaska do četvrtfinala

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u Mecu, pošto je u tri seta posle preokreta savladao Španca Fernanda Verdaska.

Filip Krajinović

Shaun Botterill, Getty Images

Verdasku je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk, do kojeg je došao iskoristivšu treću brejk loptu u šestom gemu, kako bi došao do istog rezultatom 6:3. U drugom setu nije bilo brejk šansi i delovalo je kao da Španac kontroliše svoj servis, sve do 10. gema. Tada je Krajinović, gotovo nenadano, došao do tri vezane brejk lopte i već prvu iskoristio čime je osvojio set rezultatom 6:4.

U trećem je napravio ključnu razliku u trećem i četvrtom gemu. Prvo je spasao brejk loptu, a potom u narednom je uspeo da iskoristi brejk loptu i stekne prednost koju je čuvao do kraja i dobio odlučujući set 6:3.

Rival u četvrtfinalu biće mu pobednik meča Sonego - Pui.