Tenis

21.09.2019 | 16.25 > 16:36

Sankt Peteburg: Ćorić u finalu

Borna Ćorić

Hrvatski teniser Borna Ćorić pobedio je Žoaoa Souzu rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 7:6, 6:1, u meću polufinala ATP turnira u Sankt Peteburgu.

Borna Ćorič

Adam Pretty, Getty Images

Portugalac je bolje ušao u meč, servirao bez greške, tako da je posle 48 minuta igre prvi set pripao njemu.

U nastavku meča Ćorić je polako preuzeo dominaciju i posle taj brejka je uspeo da izjednači 1:1 po setovima, da bi trećem setu bio totalno bolji igrač na terenu i slavio sa 6:1.

Borna Ćorić će se u finalu boriti za trofej sa pobednikom iz meča Medvedev-Gerasimov.