De Minor zaustavio Marija, Cicipas predao

ATP 26. sep 201917:37 > 17:37
Rob Carr/Getty Images

Australijanac Aleks Deminor plasirao se u četvrtfinale turnira u Džuhaiju, pošto je posle velikog preokreta savladao Britanca Endija Marija sa 4:6, 6:2, 6:4.

Mlađani australijski teniser je slavio posle dva sata i 44 minuta igre. De Minor će se za mesto u finali boriti sa Bornom Ćorićem.

Mari je agresivno ušao u meč, pa je u drugom gemu imao tri brejk lopte. Ipak, 31. igrač sveta je uspeo da se izvuče, pa već u narednom kazni rivala i oduzme mu servis gem.

Ipak, nije odustajao Britanac. Držao je visok nivo Endi, te je do kraja napravio dva brejka i osvojio prvi set.

Brzo je odgovorio De Minor, konstantno je napadao, pa je dva puta oduzimao servis rivalu za sigurno dobijen drugi set.

Dugo su se dva igrača borila u odlučujućem setu. U završnici je Australijanac konačno došao do brejka. Imao je Mari tri prilike da nadoknadi izgubljeno, ali ih nije iskoristio. Na kraju je De Minor realizovao drugu meč loptu.

Inače, Mari je na ovom turniru prethodno zabeležio prvu pobedu na ATP turu u singlu od operacije kuka u januaru, pošto je u tri seta savladao Tenisa Sandgrena. Očigledno nije imao snage za sličan poduhvat i u četvrtak.

U preostalim mečevima dana, prvi nosilac Stefanos Cicipas predao je meč Adrijanu Manarinu posle sat i 42 minuta igre. Grk je dobio prvi set sa 6:3, ali je u drugi izgubio sa 5:7.

Sledeći rival Francuzu biće Damir Džumhur.

Roberto Bautista Agut je savladao Pabla Anduhara sa 7:5, 7:5. Drugi nosilac je tako zakazao duel sa Andreasom Sepijem koji je pobedio Džidžena Džanga sa 7:6 (4), 4:6, 7:6 (8).