Tenis

01.10.2019 | 07.47

Bornu slomio Taro Danijel posle velike borbe

Borna Ćorić

Borna Ćorić je ispao je u prvom kolu ATP turnira u Tokiju 2:1. Po setovima je bilo 6:4, 4:6 i 7:6.

Borna Ćorić

Koji Watanabe/Getty Images

U prvom setu je Taro Danijel došao do brejka u trećem gemu i tada je poveo 2:1. Inače u celom setu je to bila jedina brejk lopta, a serveri su bili toliko dominantni u gemovima u kojima su servirali da rivalu nisu dopustili ni izjednačenje.

U drugom setu je Danijel opet poveo 2:1 i čak je overio brejk, ali je u šestom gemu on izgubio servis pa je bilo 3:3. Ćorić je načeo servis rivala i imao je brejk loptu i u osmom gemu, da bi u desetom došao do tri brejk lopte koje su i bile i set lopte. Prvu je iskoristio i izjednačio je na 1:1 u setovima.

Drugi i treći gemovi trećeg seta su bili veoma neizvesni. Najpre je Ćorić propustio tri brejk lopte, a usledile su i dve propuštene za Japanca. Nekoliko narednih gemova su obojica dobro servirali i nije bilo izjednačenja, sve do 11. gema kada je Danijel stigao do brejk lopte. Činilo se i da Hrvat ima povredu, ali je uspeo da dobije naredna tri poena i da se izvuče i povede 6:5. Danijel je dobio svoj servis gem i igrao se taj-brejk.

U taj-brejku je viđena velika borba, a na razmeni strana je bilo 3:3. Nastavili su da igraju u egalu sve do rezultata 5:5, a onda je Danijel vezao dva poena i prošao dalje.