Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

11.10.2019 | 08.24

Medvedev ne može da izgubi, pao i Fonjini

Ruski teniser Danil Medvedev prvi je polufinalista Masters turnira u Šangaju, pošto je savladao Fabija Fonjinija sa 6:3, 7:6 (7-4).

Daniil Medvedev

Lintao Zhang/Getty Images

Medvedev, koji još od Vimbldona nije izgubio pre finala, nastavlja sa briljantnim partijama. Prvi set nije bio naročito uzbudljiv, Rus je napravio brejk u šestom gemu, a ni pre ni posle toga nijedan igrač nije bio ni blizu brejku.

Tokom drugog seta Fonjini je tražio medicinski tajm aut, rekao je da ga muči primicač i da ga boli pri servisu, ali da osim toga može neometano da igra. Imao je Medvedev dve, Fonjini jednu brejk loptu tokom seta, ali na kraju je odlučivao taj brejk u kojem je četvrti teniser sveta bio bolji i plasirao se među četiri najbolja.

Medvedev će se za finale boriti sa pobednikom okršaja Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa.