Julian Finney Getty Images Sport

Tenis

13.10.2019 | 15.45 > 15:46

Milojević bez glavnog žreba u Moskvi

Srpski teniser Nikola Milojević neće igrati u glavnom žrebu turnira Kupa Kremlja u Moskvi, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija poražen od Čeha Lukaša Rosola sa 2:1 u setovima.

Nikola Milojević

Mark Runnacles/Getty Images

Rosol, 152. na listi, bio je bolji od Srbina, koji je na 164. poziciji, sa 7:5, 6:7, 6:3 za dva sata i 23 minuta igre.

Češki teniser je prvi set rešio brejkom u poslednjem gemu, u drugom je viđen po brejk na obe strane, pa se pobednik rešavao u taj brejku iako je Rosol imao meč loptu na 6:5.

Kazna za propuštenu priliku stigla je brzo, pošto je Milojević iskoristio treću set loptu u taj brejku i poravnao u setovima.

U odlučujućem setu, Rosol je igrao bolje i od rezultata 2:2 osvojio tri brejka, za razliku od Nikole koji je samo jednom oduzeo servis rivalu, za konačan trijumf.

Kup Kremlja je turnir iz kategorije 250, igra se od 14. do 20. oktobra za nagradni fond od 840.130 dolara.