Julian Finney Getty Images Sport

Tenis

14.10.2019 | 21.40 > 21:42

Kup Kremlja: Sevastova u drugom kolu, Kuznjecova ispala

Letonska teniserka Anastasija Sevastova plasirala se u drugo kolo Kupa Kremlja pobedom nad Beloruskinjom Aliaksandrom Sasnovič sa 2:0.

Anastasija Sevastova

Alex Grimm/Getty Images

Sevastova, 24. na listi, bez mnogo problema je dobila 64. reket sveta po setovima 6:1, 7.5 za sat i 37 minuta.

Posle izgubljenog servisa na startu, Letonka je dominirala u nastavku prvog seta i osvojila šest gemova u nizu.

U drugom je Sasnovič pružila veći otpor i, posle brejka Sevastove u petom, uzvratila na isti način u osmom gemu za preuzimanje vođstva 5:4.

Do potpunog preokreta, ipak, nije mogla pošto je letonska igračica osvojila naredna tri gema i slavila.

Ruskinja Ana Kalinskaja plasirala se u drugu rundu trijumfom nad sunarodnicom Anastasijom Potapovom sa 2:1, dok je Karolina Muhova bila bolja od Svetlane Kuznjecove sa 2:0.