Tenis

15.10.2019 | 00.02 > 00:06

Džumhuru 5 poena u drugom setu i eliminacija u 1. kolu

Damir Džumhur

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur završio je učešće na ATP turniru u Mosvi na samom startu – bolji od 27-godišnjeg Sarajlije bio je Francuz Adrijan Manarino rezultatom 2:0 (7:6 (2), 6:0).

Katharine Lotze/Getty Images

Prvi set je doneo veliku borbu, Manarino je u prvom gemu duela izgubio servis, ali mu se potom u šestom gemu Džumhur revanširao i anulirao prenost brejka. Potom je viđena još jedna razmena brejkova, pa se pristupilo taj-brejku u kojem je Francuz bio apsolutno nadmoćan i slavio sa 7:2 posle vođstva od 4:0 na startu.

Dominaciju je Manarino preneo i u drugi setu u kojem je osvojio 24 od ukupno 29 poena.

U narednom kolu će Manarino, 44. igrač ATP liste, igrati protiv boljeg iz duela između Donskoja i Kukuškina.

ATP turnir u Moskvi, tzv. Kup Kremlja, organizuje se od 1990. godine, a aktuelni prvak je domaći teniser Karen Hačanov, koji je u prethodnom izdanju pobedio u finalu upravo Manarina.

Turnir se igra na tvrdoj podlozi, pripada seriji ATP 250, a nagradni fond je 922 hiljade dolara.