Al Bello/Getty Images

Tenis

16.10.2019 | 23.36 > 23:38

Vavrinka posle maratona izbacio Lopesa u Antverpenu

Švajcarski teniser Stan Vavrinka plasirao se u treće kolo turnira u Antverpenu pobedom nad Felisijanom Lopesom iz Španije.

Stan Wawrinka

Matthew Stockman/Getty Images

Vavrinka, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora, slavio je u tom duelu posle preokreta, sa 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:4), posle dva sata i 20 minuta.

Četvrti nosilac će se u četvrtfinalu sastati sa Žilom Simonom iz Francuske, koji je savladao sunarodnika Žo-Vilfrida Congu sa 6:4, 7:5.

U prvom setu nije viđen nijedan brejk, ali je Vavrinka spasao tri brejk šanse iskusnog Lopesa, koji je u taj-brejku sve vreme kontrolisao rezultat. Švajcarac je odmah uspeo da se trgne jer je u drugi set ušao brejkom bez izgubljenog poena, a zatim je bez problema održavao tu prednost. Španski teniser nijednog trenutka nije uspeo da ga ugrozi, pa je Vavrinka u desetom gemu odservirao za izjednačenje u setovima.

Na početku odlučujućeg seta Lopes je spasao tri brejk šanse Vavrinke, a potom nijedan od njih nije imao priliku da rivalu oduzme servis. Tako je set ušao u taj-brejk, u kojem je Švajcarac brzo stigao do prednosti, a Lopes nije uspeo da se vrati u igru.

Ostali mečevi odigrani su u okviru prvog kola, a u njima nije bilo iznenađenja. Argentinac Gvido Pelja, koji je postavljen za petog nosioca, savladao je Sunvu Kvona iz Koreje sa 7:5, 7:5. Osmi nosilac Pablo Kuevas bio je bolji od Bolivijca Uga Delijena 6:4, 6:3, dok je američki teniser Frensis Tijafo pobedio kvalifikanta Janika Madena 7:6 (9:7), 6:3.

Turnir u Antverpenu se igra za nagradni fond od 635.750 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.