Tenis

19.10.2019 | 15.58 > 15:59

Vavrinka u prvom finalu od februara

Stan Wawrinka

Švajcarski teniser Stan Vavrinka plasirao se u finale turnira u Antverpenu pobedom nad Italijanom Janikom Sinerom u dva seta.

Mike Stobe/Getty Images for USTA

Vavrinka, četvrti nosilac na turniru, do trijumfa nad Sinerom, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora, došao je sa 6:3, 6:2, posle jednog sata i pet minuta igre.

U borbi za titulu Vavrinku čeka susret sa pobednikom duela između Britanca Endija Marija i iga Imbera iz Francuske.

Za Vavrinku će to biti 30. finale u karijeri, a boriće se za 17. trofej. Švajcarac je od poraza u finalu Rolan Garosa 2017. godine imao samo jednu priliku za titulu, u februaru ove godine, kada ga je Gael Monfis savladao u Roterdamu.

Siner je bolje ušao u meč jer je odmah stigao do brejka, ali mu je Vavrinka uzvratio tri gema kasnije. I tu nije stao, pošto je osvojio naredna dva gema, a potom je rutinski priveo set kraju, a potom nastavio u istom ritmu u drugom.

Švajcarac je u prvom gemu oduzeo servis rivalu iskoristivši četvrtu brejk šansu, a Siner je propustio šansu da stigne do brejka, pre nego što je Vavrinka stigao do novog. Usledili su sigurni servis gemovi na obe strane, pa je četvrti nosilac zabeležio zasluženi trijumf.

Turnir u Antverpenu igra se za nagradni fond od 635.750 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.