Kakav povratak! Mari osvojio Antverpen!

ATP 20. okt 201918:43 > 18:45
Lintao Zhang/Getty Images

Endi Mari vratio se na najbolji mogući način i osvojio titulu u Antverpenu!

Endi Mari osvojio je titulu u Antverpenu sjajnim preokretom protiv Stena Vavrinke u finalu. Škot je slavio 3:6, 6:4, 6:4.

U prvom setu izgledalo je kao da će Vavrinka bez problema rešiti ovaj meč u svoju korist, sevali su vineri i dobri servisi i Švajcarac je prvi set osvojio rezultatom 6:3.

U drugom setu se razvila velika borba, Vavrinka je imao brejk prednosti, ali Mari nije imao nameru da se preda. Spasao je nove brejk lopte i nakon toga vratio brejk, da bi u finišu seta uz novi uspeo da izjednači na 1:1.

I u trećem setu je Švajcarac prvi došao do prednosti brejka, ali je Mari odmah uzvratio. I tako još jednom za četiri vezana brejka sredinom trećeg seta.

Vavrinka je u devetom gemu imao prilike da napravi novi brejk, a kada mu to nije pošlo za rukom dao je priliku Mariju. Škot je svoju iskoristio i pretvorio je u veliku pobedu nakon koje smo ga videli u suzama.