Tim: Smena generacija do pola gotova, još Slemovi

Peti teniser sveta Dominik Tim kaže da mlađi igrači treba da počnu da osvajaju Gren slem titule kako bi svrgnuli Veliku trojku – Đokovića, Nadala i Federera.

Lintao Zhang/Getty Images

“Smena generacija je gotova do pola – to se može videti na Mastersima koji su sada ujednačeniji. Jedina stvar koja nam sada preostaje jeste da osvajamo Gren slem titule, njih osvaja samo Velika trojka. Mislim da je teško doći do Gren slem titule – svaki od njih ima svoje kvalitete, vrlo su iskusni i neverovatni su sportisti“, kaže 26-godišnji Tim.

Na pitanje da li može da zamisli da igra i sa 38 godina kao Federer, Austrijanac odgovara:

“Mislim da to neću moći“.

Tim je istakao da su mu Slemovi primarni cilj, kao i da bi pre birao najveću titulu od prvog mesta na svetu.

Do sada je u karijeri Austrijanac zaradio 19,5 miliona dolara, osvojio je 15 ATP turnira i bio je četvrti na svetu, a dve godine u nizu je vicešampion Rolan Garosa.

Komentari (16)

��

Jos samo 55 slemova 😂

Odgovori 14 0

10

Tim je odlican momak i teniser, ali on ima 26 godina i svakako ne spada u mladje igrace, problem sa mladim igracima i Dominikom je sto cim osvoje jednu titulu atp 500 ili 1000 misle da je to to i da su spremni da osvoje GS.

Odgovori 26 1

as

Problem sa ovim tekstom je što Tim više upada u ovu prošlu generaciju. Teško da se za igrača od 26 leta može reći da je mlad.

Odgovori 34 1

Novak i Filip doneli Srbiji pobedu nad Japanom

Teniska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Japana na završnom turniru Dejvis kupa, pošto je posle mečeva singla povela sa nedostižnih 2:0. Slavili su Novak Đoković i Filip Krajinović.

Federer: Staću onda kada mi to telo kaže

Švajcarski teniser Rodžer Federer još jednom je istakao da ne planira uskoro da se penzioniše.

Južni za SK: 7 godina već pričamo, a i dalje su Top 3

Sankt Peterburg 2018. godine bio je poslednji turnir u profesionalnoj karijeri Mihaila Južnog – bio je osmi na svetu, osvojio 10 ATP titula, dvaput je igrao polufinale US opena i po jednom četvrtfinale na preostala tri Gren slem turnira.

Berdih za SK: Cicipas osvaja Gren slem titulu u 2020.

U karijeri je osvojio 13 titula, bio je četvrti na svetu, dvostruki je osvajač Dejvis kupa i finalista Vimbldona 2010. godine. Nedavno je napunio 34 godine, a usled povreda koje ga onemogućuju da i dalje igra na najvišem nivou, Tomaš Berdih rešio je da okonča karijeru.