"Novak te tera da ideš daleko i čeka pravi trenutak"

Belgijski teniser David Gofan je pred završetak sezone govorio o prvom teniseru Novaku Đokoviću i o tome šta je potrebno da se srpski igrač pobedi na grend slemovima.

David Goffin

Matthias Hangst/Getty Images

U osam duela David Gofan je samo jednom pobedio Novaka i to u Monte Karlu u tri seta 2017. godine. Na Vimbldonu 2019. i Roland Garosu 2013. godine, kao i na završnom ATP turniru u Londonu 2016. Đoković je pobeđivao Belgijanca bez izgubljenog seta.

"Nije lako igrati protiv njega na Grend slemovima. Potrebna je estremna preciznost i mentalno i fizički. Treba da držiš visok intenzitet igre satima. Onda si već u četvrtfinalu malo umoran i to je najteža stvar na Grend slemovima: u drugoj nedelji se radi samo o menatlnoj snazi. Možda sam ja bolji na početku i onda 45 mintua nije dovoljno", kaže David Gofan.

"Novak te tera da ideš daleko i onda čeka pravi trenutak da napravi razliku. Mi igramo u istoj kategoriji ali sa različitim kvalitetima. Kada bi Džon Izner imao moj rad nogu i ja njegov servis, onda bismo bili bolji", kaže Belgijanac koji ove sedmice igra u Bazelu.

"Postoje nedelje kada oklevam i kada tražim neka nova mesta. Za neke turnire uopšte ne postavljam pitanje. To je slučaj u Bazelu".

Turnir u Bazelu možete da pratite i na kanalima Sport Kluba.

Komentari (7)

GOJKO

Miloje mnogo si glup i pametnije ti je da ćutiš!!!!

Odgovori 14 2

;)

Opasno smesan igrac, ne moze ni ove sitne turnire da osvoji a da ne pricamo o vecim. Opasno iritant igrac, ne znam kako je on uopste u top 30.

Odgovori 7 28

Fuj

A šta ti uopšte znaš?

8 1

Đoković: Posle dve i po godine za Srbiju, divan osećaj

Teniska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Japana na završnom turniru Dejvis kupa, poene za srpski tim doneli su Novak Đoković, Filip Krajinović i dubl-kombinacija Janko Tipsarević – Viktor Troicki. Najbolji srpski teniser bio je zadovoljan nakon ubedljive pobede.

Novak i Filip doneli Srbiji pobedu nad Japanom

Teniska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Japana na završnom turniru Dejvis kupa, pošto je posle mečeva singla povela sa nedostižnih 2:0. Slavili su Novak Đoković i Filip Krajinović. Treću pobedu upisao je dubl u kome su za Srbiju nastupili Janko Tipsarević i Viktor Troicki.

Južni za SK: 7 godina već pričamo, a i dalje su Top 3

Sankt Peterburg 2018. godine bio je poslednji turnir u profesionalnoj karijeri Mihaila Južnog – bio je osmi na svetu, osvojio 10 ATP titula, dvaput je igrao polufinale US opena i po jednom četvrtfinale na preostala tri Gren slem turnira.

Đoković: Spreman sam, nadam se da ćemo ostati do kraja

Srpski teniser Novak Đoković otkrio je da ne oseća nikakve bolove, te da je sasvim spreman za početak finalnog turnira Dejvis Kupa.