Tenis

23.10.2019 | 15.34 > 15:35

Srpski okršaj pripao Krajinoviću: Rutinski preko Đerea

Filip Krajinović

Filip Krajinović pobedio je Lasla Đerea u srpskom okršaju na startu turnira u Bazelu sa 2:0 i plasirao se u osminu finala.

Fred Lee/Getty Images

Krajinović, 46. na listi, slavio je protiv sedam pozicija bolje rangiranog Đerea bez mnogo problema sa 6:1, 6:4 za 56 minuta igre.

Za njega je to četvrta uzastopna pobeda nad Laslom i sad u međusobnom skoru vodi sa 4-2.

Filip je sjajno otvorio duel i posle osvojenih uvodnih pet gemova rutinski rešio prvi set.

U drugom je Krajinoviću bio dovoljan jedan brejk za slavlje, koji je osvojio na samom startu, pošto Đere u nastavku nije uspeo da dođe ni do brejk lopte.

Finalista Stokholma će u osmini finala igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija.

Sa druge strane, Laslo nastavlja sa lošim partijama i Bazel je peti uzastopni turnir na kojem ispada u prvom kolu.